Europejski Dzień Języków z PASE

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków,  odniosła ogromny sukces, wzbudzając  zainteresowanie wielu milionów ludzi. W ramach Dnia Języków prezentowano zalety językowej różnorodności Europy, a także promowano uczenie się  języków obcych.

Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

1. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania  języków, jak również  konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;

2. promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;

3. propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno  w szkole, jak i poza nią,  w  celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery  zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

Więcej infromacji na oficjalnej strony wydarzenia!

Stowarzyszenie PASE z okazji kolejnej edycji Europejskiego Dnia Języków przygotował dla Państwa kilka niespodzianek, zachęcemy do śledzenia naszego fanpage’a na facebooku oraz strony internetowej.