Konferencja PASE – Nauczanie języków obcych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Polskie Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE zaprasza  na konferencję poświęconą Nauczaniu języków obcych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, która odbędzie się 21 października 2017 r.  na Wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej.

Nauczanie języka obcego osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych wymaga od nauczyciela dogłębnej wiedzy z wielu dziedzin, takich jak: metodyka, wychowanie czy terapia. Zakres wykorzystania tej wiedzy zależy od typu i stopnia niepełnosprawności lub specjalnych wymagań edukacyjnych danego ucznia.

Dydaktyka nauczania języków obcych nie dysponuje jednym określonym zestawem metod, których zastosowanie gwarantowałoby skuteczne nauczanie języków obcych uczniów z różnymi dysfunkcjami. Metody te oraz podejścia do indywidualnego ucznia są często wypracowywane w ramach współpracy nauczycieli języków obcych z wychowawcami, psychologami oraz ekspertami pedagogiki specjalnej lub też tworzone są przez samych nauczycieli na podstawie własnego doświadczenia i obserwacji, co sprawdza się w danym przypadku.

W czasie konferencji najlepsi eksperci z dziedziny nauczania języków obcych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi podzielą się z Państwem swoją wiedzą nt.  indywidualizacji  procesu nauczania, opracowania metod i narzędzi nauki jerzyka obcego uczniów z dysleksja, ADHD, zespołem Aspergera, a także osób niesłyszących i niedowidzących. W czasie sesji warsztatowych dowiedzą się Państwo, jak  oceniać postępy osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jak tworzyć własne materiały dydaktyczne i gdzie szukać już opracowanych narzędzi i metod, która ułatwią pracę z uczniem niepełnosprawnym.

Szczegóły dotyczące programu konferencji, rejestracji oraz informacje organizacyjne przekażemy wkrótce. 

 

Pozdrawiamy, Zespół PASE