O nas

Czym zajmuje się PASE

PASE wspiera szkoły językowe w osiąganiu wysokich standardów nauczania, organizuje szkolenia, konferencje, kongresy, warsztaty, inicjuje ważne dla całego środowiska działania oraz wspólne przedsięwzięcia (m.in. kampania społeczna NIE dla VAT na nauczanie języków obcych oraz kampania społeczna Język to podstawa. Ucz się języków), ułatwia innym wybór profesjonalnej szkoły językowej oraz promuje uczenie się języków ogólnie.

W tym roku Stowarzyszenie PASE obchodzi 25-lecie swojej działalności.

ZNAK JAKOŚCI PASE – INSPEKCJE SZKÓŁ JĘZYKOWYCH

W 1993 Stowarzyszenie PASE utworzyło system inspekcji i akredytacji szkół językowych. Instytucjom, które spełniają nowoczesne standardy nauczania języków obcych, przyznajemy znak jakości PASE. Dlatego zanim wybierzesz szkołę językową, sprawdź czy znajduje się ona na liście szkół rekomendowanych przez PASE. Inspektorat PASE jest złożony z doświadczonych metodyków i menedżerów akademickich z różnych miast Polski. Nasi inspektorzy:

  • sprawdzają metody i warunki nauczania w szkole językowej,
  • weryfikuję sposób zarządzania placówką,
  • obserwują prowadzone zajęcia,
  • mają dostęp do dokumentacji szkoły,
  • przeprowadzają wywiady z lektorami i z kadrą zarządzającą

Stowarzyszenie PASE zrzesza aktualnie:

  • 23 szkół ze znakiem Jakości PASE z całej Polski, z dużych miast i małych miejscowości, prowadzące kursy otwarte lub na potrzeby klientów korporacyjnych, oferujące kursy kilku języków, bądź specjalizujące się w nauczaniu jednego języka, zatrudniające od 10 do 300 lektorów, i obecne na rynku szkoleń językowych od kilku do 20 lat;
  • 9 szkół aspirujących;
  • 20 instytucji wspierających: Wydawnictwo Pearson, europejski program edukacyjny NaukaBezGranic, portal szukaj lektora, Wydawnictwo The Teacher, deDOMO EDUCATION, Centrum For Excellence in Language Teaching 4ELT, Personnel Training Institut, IATEFL Poland, Cambridge University Press, Teddy Eddie, Cambridge English Language Assessment, Fiszkoteka, Funmedia, Oxford University Press, Nowa Era, Wydawnictwo Cztery Głowy, Edgard, BC Edukacja, MM Publications, Macmillan Polska.

PASE jest członkiem stowarzyszonym EAQUALS (The European Association for Quality Language Services) europejskiej organizacji zajmującej się promowaniem jakości w nauczaniu języków obcych.

SZKOLENIA DLA LEKTORÓW I NAUCZYCIELI

Najbardziej rozpoznawalne projekty PASE to warsztaty metodyczno-psychologiczne Kapelusze Lektora (11 edycji), w ramach których w każdym roku szkolimy około 1500 nauczycieli języków obcych oraz szkolenia z cyklu „potomito” dla nauczycieli różnych przedmiotów. Wśród innych projektów szkoleniowych znajdują się warsztaty z cyklu METODYCZNE ZANURZENIE oraz treningi kreatywności nauczycieli.

SZKOLENIA I KONFERENCJE DLA DYREKTORÓW I METODYKÓW SZKÓŁ JĘZYKOWYCH

Akademie PASE

Co wyjątkowego proponują Akademie PASE? Co stanowi o ich wyjątkowości i efektywności? To zupełnie nowa jakość w szkoleniach branży językowej w Polsce, w ramach której kameralne grupy warsztatowo i w dyskusjach wypracowują nowe standardy swojej pracy. To półroczne, bądź czteromiesięczne cykle spotkań, które pomagają uczestnikom podnosić swoje kwalifikacje, wypracowywać nowe umiejętności tak, aby nieustannie rozwijać się w pracy metodyka, lektora, nauczyciela i odnajdywać w realiach ciągle zmieniającego się rynku. Wśród trenerów naszych Akademii znajdują się uznani eksperci z wieloma latami doświadczenia w branży językowej, którzy gwarantują wysoką jakość przekazywanej wiedzy.

Kongresy Języków Obcych PASE (2012-2017)

Wyjątkowe wydarzenia w kalendarzu profesjonalistów aktywnych na rynku języków obcych: lektorów, metodyków, dyrektorów i właścicieli szkół językowych, a także autorów i wydawców podręczników znakomita okazja do wymiany doświadczeń w gronie profesjonalistów z branży, networkingu, poznania nowych możliwości, poszerzenia swoich horyzontów i skonfrontowania się z nieustannie zmieniającym się rynkiem.

Konferencja Young Learners (2014-2017)

Celem konferencji Young Learners jest zaprezentowanie najnowszych trendów w nauczaniu języków obcych dzieci w przedszkolach i szkole podstawowej. Uczestnicy w czasie czterech bloków tematycznych będą mogli zapoznać się z  zagadnieniami dotyczącymi kognitywnego, senso-motorycznego i psychicznego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szczególnym uwzględnieniem tych  aspektów, które mają bezpośredni wpływ na naukę języków obcych. Prelegenci przedstawią również nowoczesne metody i praktyczne przykłady pracy z dzieckiem na zajęciach językowych i opowiedzą, jak motywować dzieci do nauki języków obcych oraz jak wychować przyszłych poliglotów.

PROMOCJA UCZENIA SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH

Stowarzyszenie PASE to także liczne działania na polu promocji idei uczenia się języków obcych w każdej grupie wiekowej. Wśród wydarzeń warto wspomnieć o językowej grze miejskiej, patronatach nad akcjami promującymi języki obce, kampanie społeczne („Język to Podstawa”) a także strona, którą Państwo właśnie macie przyjemność odwiedzać.